Zápisky z Portorožu

DSC_8029

Po skoro dvojročnej cestovateľskej pauze, hlásim KONEČNE  ďalší článok! Ani neviete  ako som  bola  štastná, že konečne vyrazím niekam na cestu, hoc aj na pár dní.  Kufor som mala zbalený už tri dni vopred, a nedočkavo som tlačila posledné dni v práci, aby už  nastal deň D.

Dlho sme s mum premýšlali kam sa tento krát vydáme. Opatrenia a farby krajín sa neustále menili a hľadali sme destináciu, kde môžeme ísť autom, a pritom nestráviť večnosť len na cestách. Nakoniec zvíťazilo Slovinsko, mestečko Portorož.

DSC_8049

Portorož je malé mestečko na pobreží Jadranského mora. Je tiež nazývané aj prístavom ruží. Celá táto obľasť má nádych talianského vidieckeho štýlu, kedže sa nachádza blízsko slovinsko – talianských hraníc, a tým je dvojjazyčná.

Mestečko je hlavne určené pre turistov. Okrem hotelov, obchodíkov, reštaurácií a kasína , tam zas toho veľa na pozeranie ani nebolo. Pre túto oblasť je typická ťažba soli a soľné kúpele.

Untitled-2

Nepatrím medzi dovolenkárov čo preležia celú dovolenku len na lehátku, takže dva dni  pri  mori boli akurát. Rána sme začínali perfektnými hotelovými raňajkami s procečkom. Ubytovali sme sa v Kempinski Portorož, a ako jeden z mála hotelov mal vybudovanú pieskovú pláž.

Untitled-4

Niet nad prímorskú  gastronómiu. Mušlí som sa nevedela celé tri dni dojesť. Vyhľadávali sme prevažne menšie lokálne reštaurácie s príjemnou atmosférou,  to pravé domáce.  

Tipy na reštaurácie, ktoré určite stoja zato: 

  • Stara Oljka
  • Paco2
  • Grill

IMG_2218

DSC_8073

IMG_2214

Untitled-2 copy

Piran je susedné mestečko hneď vedľa Portorožu vzdialené len 2,8 km. My sme si z toho spravili príjemnú prechádzku popri riviere. Na hoteloch ale aj v centre sa dali požičať kolobežky alebo bicykle.

Piran sme obehli za pol dňa. Prešli sme si hlavné námestie Tartini plné rôznych kaviarničiek, reštaurácií a obchodíkov. Nás zľákala Mestká kavárna, kde dostanete ten najlepší krémeš a iné chutné zákusky. Do kostolnej veže sv. Juraja sme sa síce nevyškrabali, ale vyšli sme na hradby, odkiaľ bol  výhľad na celé mestečko.

DSC_8154

DSC_8187

DSC_8211

DSC_8148-2

blablabla

DSC_8173

DSC_8191

DSC_8224

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.