Môj výživový koktail

DSC_4698

Ahoojte, prajem krásnu nedeľu!

V momentálnom období, ktoré zažívame, je zdravie, a hlavne silná  imunita, veľmi dôležitá. Preto, som vám spísala môj vitamínovo – výživový koktail, ktorý mi pomáha nájsť balanc v tejto  hektickej dobe.

Dôležité je svojmu telu dopriať, čas od času, očistu od všetkych toxínov, ťažkých kovov, ktoré sa v tele zvyknú časom nahromadiť. Tu som siahla po produkte z lokálnej prírodnej značky Malinna – ElixírTento bylinný elixír napomáha metabolizmu lepšie príjmať živiny z potravín, napomáha regenerácií orgnamizmu, a podporuje správnu mikroflóru. 

Zelený jačmeň má veľmi pozitívne prekvapil. Nečakala som také rýchle účinky, v tak krátkom čase.  Jedná  sa o mletý zelený prášok, ktorý sa zmieša s vodou alebo ovocnou šťavou. Ja ho pijem každé ráno nalačno s ovocnou šťavou, čím chuť jačmeňa nie je tak cítiť.  Zelený  jačmeň je prírodný antioxidant z prírodno rastlinných zdrojov. Má veľké množstvo pozitívnych účinkov, pomáha vyrovnávať hladinu pH v tele, a tiež spomaľuje starnutie buniek. Okrem toho sa s ním dá aj trošku schudnúť, lebo má tiež detoxikačné účinky, spaľuje tuky. Je tiež veľmi účinný pri kĺbových, srdcových alebo kožných problémoch. Každý si tam určite nájde to svoje. Mne veľmi pomohol pri kožných problémoch. Pred pár rokmi mi totiž diagnostikovali psoriázu na vlasovej pokožke. Dlhý čas som skúšala všetko možné na problematické miesta. Za posledný mesiac pravidelného užívania tohto nápoja sa mi postihnuté miesto zredukovalo, stiahlo a zbavila som sa začervenania na pokožke.

Po vitamíne D v tabletkovej forme siaham práve v zimných mesiacoch, keď je jeho prirodzený výskyt obmedzený, a z potravín sa to nedá prijať v dostatočnom množstve.   D-čko ako ďalší zdroj na podporu imunity, pevnosť kostí a krásny zdravý chrup. Nedostatok  v zimnom období spôsobuje zvýšenú únavu a depresiu.

Propolis  je ďalší prírodný produkt, ktorý som si obľúbila na podporu imunity.  Produkujú ho včely z rastlinných zdrojov, a  slúži ako ochranná bariera pred baktériami a vírusmi. Má tiež  regeneračné účinky na pleť a hojenie rán.

Rakytníkový sirup je poriadna vitamínová bomba. Táto plodina obsahuje viacej vitamínu C ako samotné citrusy. Má tiež veľké zastúpenie prospešných látok ako vápnik, fosfor, železo, draslín, omega 3 a 6 mastných kyselín.  Ja som si túto vitamínovú bombu „naordinovala“ práve v tomto zvláštnom období na podporu imunity, ale aj podporu  zdravšej pleti, ktorá je kvôli  noseniu rúška viacej namáhaná.

DSC_4681-3

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.