Spicy Pumpkin Soup

DSC_0863-3

Ahooj!

Homeoffice spolu so zatvorenými gastro-prevádzkami vo mne vyvolávajú ešte väčšiu chuť experimentovať a vymýšlať nové recepty, aby som si aspoň na chvíľku ten život nejako spríjemnila a okorenila. Veď povedzme si úprimne, s dobrým jedlom ide všetko o trochu ľahšie. Nepamätám sa, kedy sa naposledy konzumovalo toľko tekvice u nás ako tento rok. Skúšam ju naozaj na všetky možné spôsoby a cez víkend sa najviac overil práve tento,  krémová polievka.

Ingrediencie: 

 • 1/2 – 1x tekvica
 • tekvicový olej
 • hovädzí/ kurací/ zeleninový vývar
 • 100 ml kokosového mlieka
 • 1 pl chilli omáčka
 • 1 č.l zázvoru

Postup: 

 1. Tekvicu nakrájame na kocky, posolíme a pokvapkáme tekvicovým olejom, necháme 30 minút piecť na 180 stupňoch.
 2.  Vývar, ktorý mi zostane si obvykle mrazím, aby som ho mohla pridať do podobných polievok/omáčok. V prípade, že nemáte žiaden zamrazený vývar, môžte ho kupiť v potravinách Yeme. Vývar nechám medzitým rozmrazovať.
 3.  Do vývaru pridám ostatné ingrediencie: kokosové mlieko, chilli, nastrúhaný zázvor, štipku muškátového orieška
 4. Upečenú a roztlačenú tekvicu pridáme k vývaru a všetko navzájom premixujeme rušným mixérom a necháme spolu všetko prevrieť.
 5.  Semiačka z tekvice sa opečú na miernom ohni.
 6. Zvyšné kokosové mlieko vyšľaháme.
 7.  Uvarenú tekvicovú polievku doľadíme s vyšľahaným kokosovým mliekom, opečenými semiačkami a pokvapkáme pár kvapkami tekvicového oleja a podávame s čerstvým pečivom.

Dobrú chuť! 


Hi! 

Homeoffice, together with closed gastronomic establishments, evokes in me an even greater desire to experiment and come up with new recipes, so that I can make my life more pleasant and spicy, at least for a while. Let’s be honest, with good food it’s all a little easier. I don’t remember the last time when we consumed so many pumpkins in our household than this season. I have been trying it in all possible ways and over the weekend, this cream soup was the most verified.

Ingredients

 •  1/2-1 pumpkin
 • pumpkin oil
 • beef / chicken / vegetable broth
 • 100 ml of coconut milk
 • 1 soup spoon of chilli sauce
 • 1 teaspoon of ginger

Process

 1. Cut the pumpkin into cubes, add salt and drizzle with pumpkin oil and bake at 180 degrees for 30 minutes.
 2. I usually freeze the broth that I have left so that I can add it to soups like this or sauces. In case you have no frozen any left broth you could buy it in the supermarket. In the meantime, let the broth and add other ingredients to the broth: coconut milk, chilli, grated ginger, nutmeg pinch.
 3. Into the pot add the baked and mashed pumpkin to the broth and mix it everything with each other by using a hand mixer to let everything simmer together.
 4. Pumpkin seeds are roasted over low heat.
 5. Whisk the remaining coconut milk.
 6. Adjust the cooked pumpkin soup with whipped coconut milk, fried seeds and drizzle with a few drops of pumpkin oil and serve with fresh pastries.

 

Bonne Appétit! 

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.