Self-sufficiency & Linen Must Be

A62F207D-8BF9-4957-A0CE-69A7F41E66D1

Ahooj,

pondelok som odštartovala ranným cvičákom s Airou, a teraz už sedím s počítačom a všetkými mojími poznámkami v mojej obľúbenej kaviarni Kava.Bar. Klasicky som si obsadila moje obľúbené miesto, ktoré pripomína barový pult otočený do ulice, (čo mi dovoľuje sledovať ruch mesta) posrkávam horúce cappuccinko a vychutnávam si tu chvíľku byť niekde sama. Na malú chvíľku sa cítim ako keby som bola opäť na campuse. Byť niekde sám so sebou mi nikdy nerobilo problém hlavne preto, že ako  tá najmladšia v našej partií som mala viacej voľna ako kamošky, ktorým práca počas dňa nepustila alebo boli rozlietané po svete. Za posledný rok som to však doviedla k dokonalosti, samozrejme, že som spočiatku bojovala s tým, že ako budú na mňa ľudia pozerať, keď prídem niekam sama, či už to je posedávanie v kaviarni alebo na obede, lekcia yógi alebo návšteva galérie. Dosť mi v tomto pomohol život na campuse, keď som počas leta študovala a bývala len so samými čínanmi, ktorí si medzi seba európanov veľmi nepúšťali. V septembri sa to našťastie pomenilo, ale do tej doby som sa vydávala na potulky sama. A viete čo ? Zapáčilo sa mi to ešte viacej. A prečo ? Nikomu sa netreba prispôsobovať. Idete kedy chcete a kam chcete, žiadne dohadovanie. A čo je najdoležitejšie, naozaj nikoho nezaujíma čo tam to dievča robí samo.  Samozrejme, že to občas ide na hlavu. To určite áno, veď človek je tvor spoločenský. Ale netreba sa určite báť skúšať nové veci aj sám, len preto, lebo niekto nemá v tom momente akurát čas, a tým pádom nevystrčím nos z domu.


 Hi! 

I started this Monday with Aira ‚s morning dog exercise, and now I am sitting in my favourite coffee house, Kava.Bar with my laptop and all my notes. As a usually, I grab my favourite sitting, which evokes the bar table with the view into the street (that I could see the city rush). I am drinking cappuccino and enjoying the time by myself. For a small second, I feel like I am back at the campus coffee shop. Being somewhere alone has never been my problem, mostly because as a youngest in my girl gang with friends who have to be at work or travel around the world. But in the last year, I make a big prove in this area, yes in the first place I had some issues like what another people could think when they see the girl sitting alone on the coffee or eating lunch, joining some yoga class or exploring gallery alone. My year in England was an excellent help in this, wherein the summer, I lived and studied only with the Chinese student, and they did not speak with other European students. In the September, the situation changed, but during that time I was making my trips by myself, and it was perfect, no comprises, I could where I wanted to go, did what I wanted to do. The best thing that no one cares about what some girl doing there. People don’t take care of what others do, so this is only our prejudice, how we will see in someone’s eyes. Of course, I don’t want to say that you have to do everything now alone; humans need socialization with others. This is the right way how to understand yourself more and try to explore new things without waiting for someone with free time. 

IMG_5348 2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Už som sa zmierila s ďalším letom v meste a viem, že to bude veľká výzva prežiť v tejto rozpálenej „betónovej džungli“. Keď sa pozerám na svoj šatník priznávam, že som spokojná z farbami a materiálom aké sa mi do neho za posledné roky podarilo dostať. Môžu za to aj tie korporátne biznis dresscody počas mojich pracovných liet, ktoré ma inšpirovali pri tomto outfite. Farby v šatníku by mali byť viac svetlejšie. Nezachytáva jú toľko svetla, preto sa v nich tak rýchlo neuvaríte, avšak dôležité sú práve správne vzdušné materiály.

Za mňa materiál, ktorý mi najviac evokuje leto je ľan. Ľanové šaty, blúzky, saká, nohavice, jediné čo mi do zbierky chýba je poriadna ľanová košela. Je  100 % prírodný  a zároveň antibakteriálny materiál ktorý je vzdušný a príjemne chladí. Má však aj svoje mínus, a to je vyššia krčivosť oproti ostatným…. Dnes už ľan nájdete všade, dokonca aj v bytových doplnkoch.

Aké sú vaše obľubené letné materialy?


I reconciled to spending another summer in the city, and I know that it will be challengeable to survive in this „concrete jungle“. When I look into my wardrobe, I am satisfied with what kind of materials and colours I collected during the years. The perfect colours for summer are the lighter they don’t grab so much sunn lights, and we don’t burn during the day so much also relevant are the materials too.

For me the best material, which evokes me summer, is linen. Linen dress, blouse, blazers, trousers, the one thing which is missing in my wardrobe is linen shirt. It is 100% natural material with antibacterial side, which is airy and pleasantly fresh. There is also a disadvantage there is higher shrinkage like another material. In these days linen, you could find everywhere, even in the home decoration section too. 

What is your favourite material of clothes for the summer ? 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Blazer: Zara

Trousers: Weekend Max Mara

Shoes:   Vaga Bond 

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.