Pumpkin cappuccino

IMG_7388

Ahooj!

Hurá! Babie leto je tu.  Ani neviete ako sa mi už cnelo. Nechápte ma zle, leto mám veľmi rada, ale niekde ďaleeeeko v dovolenkovej destinácií na pláži, pri mori, ale nie v rozhorúčenom centre mesta. Mne najviac vyhovuje počasie aké máme teraz. Keď ešte stále slniečko príjemne hreje, ale je už chladnejšie. Byť vonku odrazu neznamená boj o sedenie v tieni a popíjanie ľadovej kávy na schladenie. Jeseň má krásne čaro všetkých tých farieb, sviečok, víkendov schúlených pod dekou s dobrou knižkou a pumpkin (tekvicovým)  cappuccino. Čaro jesene si možno nepodmaní každého, ale ja mám zaručený recept ako si ho môžete skúsiť  jednoducho osladiť a chutne okoreniť.  Tak ideme na to?


Hi! 

Finally! All-hallown summer is here! You don’t know idea how I miss it. Don’t understand me wrong I love summer but somewhere far far away on the beach with the sea but not in the city. I feel much better with this kind of temperature during the days when the sun is still warm but little colder and being outside doesn’t mean a fight for a sitting in shadow or ice coffee for cooling. Autumn has lovely magic, full of the colours, candles, weekends under the blanket with the good book and with pumpkin cappuccino. The magic of the autumn maybe doesn’t take everyone but I have a receipt how this time of the year could be for everyone much tastier and spice. So do you ask me how? 

IMG_7384-3

Ingrediencie:

1x tekvica (hokaido) –> 3 polievkové lyžice tekvicového pýre

150 ml – javorového sirupu

150 ml  – vody

5 klinčekov

1.č.l- muškátového orieška

2.č.l. – škorice/ škoricového cukru

1.č.l. – nastrúhaného zázvoru

Postup: 

  1. Tekvicu ošúpeme, nakrájame a dáme variť až kým nezmäkne. Uvarenú tekvicu rozmačkáme až z nej bude tekvicové pyre. Ja som použila 800g tekvicu a zostalo mi dosť pyré stranou, takže kľudne môžete použiť len polovicu tekvice alebo použiť menšiu.
  2. Všetky ostatné ingredience dáme do hrnca spolu s tekvicovým pyré a privedieme do varu.  Povaríme 10 minút na miernom ohni.
  3. Odstavíme a necháme vychladnúť. Vychladený tekvicový sirup zvyknem uskladniť v chladničke.
  4. A už len pripraviť si kávu, a vychutnávať si ten daný okamžik.

Ingredients:

1x pumpkin —-> 3 soupspoons of pumpkin puree

150ml – maple syrup

150 ml – water

5x- cloves

2 teaspoon – cinnamon

1 teaspoon- grated ginger

1 teaspoon – nutmeg

Approach:

  1. Peel the pumpkin, cut and cook until soft. Mash the cooked pumpkin until it becomes pumpkin puree. I used 800g of pumpkin, and I left with quite a puree, so you can easily use only half a pumpkin or less.
  2. Put all the other ingredients in a pot together with the pumpkin puree and bring to a boil. Let it simmer for 10 minutes on low heat.
  3. Set aside and allow to cool. I usually store chilled pumpkin syrup in the refrigerator.
  4.  And just make coffee and enjoy the moment.

IMG_7385

IMG_7386

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.