Pink spring

IMG_7522

Teplota stúpa, slnko konečne hreje a dobrá nálada je všade naokolo. Dlho očakávané ročné obdobie je späť,  čo znamená, že je načase zahodiť všetky zimné bundy, kabáty a hurá  do krásnych šiat a kožených búnd.

IMG_7538IMG_7535Ak by som si mala vybrať len jeden outfit, bol by to tento. Nikdy sa ním nič nepokazí. Čierna farba  je taká ta istota, na ktorú môžeme vždy staviť. Kožená bunda je jedna z „must have “ vecí v každom šatníku. Ľahko sa dá kombinovať so všetkým oblečením. Dnes ich už v obchodoch nájdete v rôznych farbách a strihoch. Treba si len vedieť vybrať a nájsť tú svoju. Kožená bunda má tú výhodu, že keď máte celodenný program, tak sa nemusíte trápiť so svojim outfitom.  Hodí sa jak do práce/ školy, ale aj na večer do mesta. Kvalitná kožená bunda je kúsok, ktorý nie je iba na jednu alebo dve sezóny. Dôležitá je samozrejme aj starostlivosť o ňu. Nemôžu sa prať v pračke. Vyžadujú chemické čistenie. Taktiež je dôležité nájsť spoľahlivú čistiareň s dobrými referenciami. Čistením, ale starostlivosť nekončí. Koženú bundu nesmieme poskladať do šatníka. Môže nám popraskať. Nesmie byť uložená v igelitových alebo iných obaloch. Je to prírodný materiál, preto musí byť zavesená na vešiaku a musí dýchať t.j. musí mať prirodzenú vlhkosť vzduchu.

Snímka obrazovky 2018-04-23 o 20.25.53.pngNa šatách je výborné to, že sa dajú nosiť celoročne. Šaty sú jednoduché v tom, že jedným kúskom je  hneď vybavený celý outfit. Stačí už len doladiť doplnky a môže sa ísť.

Snímka obrazovky 2018-05-03 o 18.00.14.png

Dávajú nám veľa možností dĺžok, strihov a materiálov. Stačí nájsť ten, ktorý nám najlepšie sedí. Ja dávam prednosť 3 typom strihov šiat. Prvé sú do strihu A, krásne predĺžia nohy, pritom pekne zvýraznia pás a stále sú ženské. Druhý  je  jednoduchý rovný  strih. Ako sú práve tieto na fotkách. Tretie sú samozrejme dlhé. Takéto rada kombinujem s opaskom okolo pásu, aby ho jednoducho zvýraznil. Okrem strihu je dôležitá aj farba. Je dobré mať aspoň jedny čierne šaty v šatníku, ktoré sa budú hodiť kamkoľvek.  Každý rok nám módni  návrhári diktujú rôzne štýly,  strihy, farby, typy látok. Je to úžasné, že máme takýchto kreatívnych ľudí. Len nezabudnime na to, že nie všetko čo nám módne domy  diktujú, sa nám na našu postav aj hodia.

IMG_7554

Šaty: Zara

Bunda: Guess

Kabelka: Jwanderson

Foto: Karin Silvová 

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.