NEW YEAR, NEW FRAGRANCE

43D9C929-E589-44E1-A2B2-C042FFDE59D9 2.jpg

Ak by som si mala vybrať  jeden doplnok bez ktorého nikdy z domu neodchádzam, tak  by to bol určite parfém. Považujem ho za veľmi osobný doplnok. Predovšetkým preto, lebo každá osôbka má tú svoju, ktorá ju charakterizuje. Veď máme toľko možností výberu. Sladké, ovocné, kvetinové, korenisté. Moja osobná zbierka vôní je veľmi pestrá. Preferujem možnosť výberu rôznych druhov vôní. Nedokázala by som sa uspokojiť len s jedným flakónom, ktorý by som používala, až pokiaľ sa neminie. Vždy si ich ráno vyberám podľa nálady, ktorú práve mám, alebo aj podľa ročného obdobia. Spočiatku som si ich rada nosila z ciest ako suvenír, aby mi pripomínali peknú dovolenku a zážitky s tým spojené. Avšak nájsť si ten správny parfém býva častokrát veľmi ťažký oriešok. Pri kúpe sa vždy držím hesla, že menšie balenie je lepšie, nielenže je praktickejšie pri transporte, ale nikdy neviem kedy ma vôňa omrzí, tak nech ma tá kúpa potom nemrzí.

674712B8-1913-4DE6-8B9B-1BAC68DD43F1.JPG

Moje nové tri skvosty, z ktorých som nesmierne nadšená, sú na našom trhu novinkou, no v zahraničí niečo úplne bežné. Reč je o Jo Malone English. Značku som zaregistrovala už dávnejšie, ale úplne som sa do nej zamilovala až počas mojich májových víkendov v Prahe. Dostal ma ten elegantný, ale pritom jednoduchý a krásny dizajn vône. Tieto vône sú úplne odlišné od všetkých tých „komerčných“ v parfumérkach. Preto vybrať jednu na začiatok bol veľký problém. Nakoniec som si to nechala celé odležať v hlave, a až teraz v decembri som si z Viedne priniesla Mimosa & Cardamon. Tento víkend som si svoju rozmanitú zbierku rozšírila o ďalšie dve úžasné vône. Výhodou týchto parfémov je to, že si môžete nakombinovať svoju vlastnú vôňu.

IMG_4920

53CA5E99-47AE-49A7-A4C5-A07066EBC335.JPG

Ja som si tak vytvorila kombináciu spojenú z Jasmine Sambac & Marigol a Wood Sage& Sea Salt. Myslím, že nie je nič také ženské ako prává vôňa jasmínu. Ten, kto ma pozná vie, že morskej soli tiež neviem povedať nie. Kvety Jasmine Sambac sú špeciálne zbierané o 4 hodine ráno, keď kvet ešte nie je rozkvitnútý.  To, že sa jedná o takú úplne nie všednú vôňu, svedčí aj samotný flakón v čiernej farbe. Takto Jo Malone chráni parfém aj pred svetlom. Všetky ich vône sú tak špecifické, až sú neopísateľné, preto radím, ak túžite po niečom novom, svojskom tak šup vyskúšať – Douglas  v Auparku.

BE26F46C-7888-4BF3-86EF-388A61F6B407

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.