Moja lenivosť či prokrastinácia?

DSC_6218

Ahoj,

„Nie si neschopná, len lenivá! „

Takto nejako sa mi to dostáva do uší. Určité to pozná každý, v momente ako sa máme do niečoho pustiť, odpinknete to slovami: „Veď to má času a času“. V dnešnej dobe sa to zväčša pomenuje ako prokrastinácia. Avšak, lenivosť a prokrastinácia sú dve odlišné veci.

Prokrastinácia je psychická záležistosť, kde podvedome odsúvame úlohy, povinnosti na neskôr. Zatiaľ čo lenivosť je fyzická vlastnosť.

Takže, keď sa nato opäť pozriem, som skôr prokrastinátorka ako lenivá osôbka. Spätne keď sa začnem zamýšlať nad tým čo som urobila a neurobila, a vlastne prečo som to neurobila, dopadne to tak, že sa sama hnevám na seba, za to, že už dávno mohli byť veci vyriešené, keby som ich neodsúvala „pravidelne“ bokom. Mohla som už perfektne hovoriť napríklad nemecky, francúzsky a nebodaj mať aj perfektnú figúru. Samozrejme, nájdu sa aj tie svetlé chvíľky, kedy si ani neuvedomujem, či je deň či noc, jednoducho sedím nad tým, až kým veci nie sú zrealizované. Ale týchto momentov je ozaj  ako šafránu.

Za posledných pár týždňov sa totiž niečo vo mne zlomilo, a došlo to až do bodu, keď som si sama sebe začala liezť poriadne na nervy. A to doslova. Bolo to so mnou ešte viac k nevydržaniu (prepáč mami). Začalo mi vadiť na mne doslova všetko. Prečo tak málo fotím, prečo nepíšem viacej článkov, prečo si nenájdem viacej času na samoštúdium, a hlavne moje telo. Vtedy som si uvedomila, že ak nezačnem od zmeny svojho fyzického ja, nikdy nebudem mať tú dokonalú výdrž a schopnosť neodsúvať veci na neskôr. Urobila som krok vpred, dohodla si osobného trenéra a už tretí týždeň so sebou niečo robím. Ak ste na tom podobne, spísala som pár overených bodov ako robiť veci efektívne s čo najmenšou chuťou prokrastinovať.

Ako sa vyhrať nad prokrastináciou: 

  1. Hlavne začať 
  2. To do list 
  3. Sparingpartner –  predovšetkým aktívny a pozitívny
  4. Čisté pracovné prostredie 
  5. Odložiť všetko čo môže rozptylovať
  6. Pravidelné prestávky 
  7. Odmena

DSC_6171-3DSC_6276-2

                   Šaty: Cos  (similar) 

             Nohavice: Zara – (similar)

               Topánky: Vaga Bond     

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.