Maskne

DSC_2648-2

Ahooj !

Aktuálna korona situácia a jednotlivé vládne nariadenia nám dávajú zabrať po každej jednej stránke.  Nosenie rúšok sa stalo pre viacerých nepríjemnou záležitosťou priam nočnou morou. Pleť pod prekrytou časťou (brada, ústa) je viac nedokonalá, zväčšuje sa výskyt vyrážok. Na tento problém reagoval aj beauty svet a pomenoval ho ako „maskné“ v preklade akné spôsobené maskou.

Dôležité je zvoliť správny materiál rúška

Najlepšie je  staviť na bavlnené rúško, hlavne ak trávite celé  dni  v práci. Je  k  pleti šetrnejšie na rozdiel od toho jednorázového papierového modro-bieleho rúška. Jednorázové rúška sú lepšie skôr na krátkodobé nosenie, a hlavne spôsobuje, že baktérie sa v ňom širia rýchlejšie, preto je potrebné ho hneď aj vyhodiť. Ak však chcete svoju pleť naozaj rozmaznávať, dajú sa kúpiť už aj hodvábne rúška. Netreba zabúdať ani na pravidelné vymieňanie rúšok, a ich pranie.

Nosenie rúška spôsobuje trenie a teplo, ktoré sa vytvára  dýchaním a obmedzeným prístupom čerstvého vzduchu. Všetky tieto faktory ovplyvňujú prostredie, v ktorom sa vytvárajú mikróby, upchaté póry, čierne bodky, a zvyšuje sa tvorba vyrážok. Pleť sa pod rúškom viacej  vysušuje. Preto, je starostlivosť o pleť dôležitá už pred nasadením rúška, ale aj  po príchode domov poriadne ošetriť a  hlavne hydratovať.

 

Hydratácia, hydratácia a opäť hydrátácia

Za normálnych podmienok naša pleť stráca 500 ml vody denne, pri cvičení až 2 l, a počas letu 1,5 l. Preto, som si namiešala dosť intenzívny hydratačný koktail pre svoju pleť.  Starostlivosť je základom, ako som už viac krát predtým  spomínala.

Po základnom večernom odlíčení zvyknem pleti dopriať hydratačnú masku aspoň 4 krát týždenne, aby pleť počas noci mohla zregenerovať. O hydratačnej  maske od Origins Drink Up som vám už tiež nie raz písala. A tento krát sa k nej zasa raz vrátim, pretože je to naozaj 10 minútový zázrak. Je to mix vytvorený z kombinácie broskýň a vody z ľadovca.

V druhom kroku – Sérum! Sérum je ďaľšia zázračná vecička,  ktorá má väčšie množstvo účinných látok, ktoré sa zas dokážu dostať hlbšie do pokožky než samotný krém.  Vichy Minerál 89 som začala síce používať len od konca leto, ale za to som si ho naozaj obľubila. Používam ho jak ráno, tak aj večer. Je zložený z 89% iba z mineralizovanej termálnej vody, preto je veľmi ľahký, rýchlo sa vpije do pokožky, a zanecháva ju naozaj jemnú. Takže je stvorený na to, aby hydratoval všetky typy pleti a vytvoril funkčnú bariéru. Má chrániť pokožku pred vonkajšími vplyvmi tým, že obsahuje aj kyselinu hyaluronovú je  pleť vypnutejšia.

Najlepšie je momentálne staviť na krémy, ktoré sú ľahkej textúry, ktoré pleť nezaťažujú, a nie sú moc mastné.  Lancome  Hydra Zen, je výborný v tom, že má gélovú textúru, takže pleť nezaťažuje ako klasický krém. Rovnako ako sérum, hydratuje a vytvára účinnú bariéru, ktorá napomáha k tomu, aby sa pleť tak pod rúškom neupchávala, nevytvárala podmienky na tvorbu „maskné „.

DSC_2658-2

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.