Knižné okienko

DSC_3933

Som zabalená v hrubej deke a usrkávam si kávu s trochou škorice. Na pár minút odtrhnutá od deja knižky si vychutnávam túto čarovnú chvíľku pokoja, keď nič nemusím, nikam sa neponáhľam. Iba ja a dobrá kniha. Takto nejako vyzerajú moje dni od Vianoc, keď hltám jednu knihu za druhou.

Do zimného knižného okienka som zmixovala :

  • Bohémky – autorka vtipne odkrýva jednotlivé momenty svojho detstva, spomína na Paríž. Pátra po tajomstvách, ktoré stoja za dokonalosťou parížskych žien. O maškrtách a rodinných receptoch, až po rodinné vzťahy.
  • Rajská záhrada – Medové týždne plné lásky, dobrého vína a jedla, slnka a vody. Opis dokonalého raja, až pokiaľ manželstvo nenaruší  ďalšia mladá  žena.
  • The hidden facts of fashion  – Vedeli ste, že kedysi bola ružová farba pánska a modrá zasa dámska? Vedeli ste, že farba pánskej košele poukazovala  počas 19. až 20. storočia na spoločenský status? Vedeli ste, že „zvonáče“ nosili prví námorníci,  a nie disko tanečníci? Kniha odkrýva veľké množstvo zaujímavých faktov a vysvetlení o móde.
  • Obklopený idiotmi – psychologická príručka odhaľujúca štyri typy ľudského správania  v podobe farieb – červený, žltý, zelený a modrý.  Každý z nich je iný, a zároveň odlišný od toho druhého. Thomas Erikson odkrýva postupne jednotlivé správania, definuje ich silné a slabé stránky, vďaka čomu dáva kvalitný návod ako sa vyznať vo svojom vlastnom správaní , ale aj v správaní našeho okolia.
  • Môj príbeh –  Veľmi osobný príbeh bývalej prvej dámy, detailne popisujúci jednotlivé fázy jej života po boku amerického prezidenta. 
  • Promised Land – Barackova spoveď je od začiatku detailne nabitá politikou, pikoškami zo zákulisia americkej politickej scény, a veľkými snami za boj o lepšiu Ameriku. 
  • Karol Kállay – Zaostrené na krásu – odkrýva vznik módnych magazínov a módnej fotografie vo svete, ale tiež v Československu. Náhľad do nepublikovaného archívu Karola Kállaya ako jedného z popredných československých fotografov svojej doby.
  • Prečo spíme? – Matthew Walker ako svetovo uznávaný neurovedec a odborník na spánok odhaľuje všetky tajomstvá spánku a jeho pozitívny vplyv na ľudské telo.  Autor vysvetľuje ako spánok dokáže ovplyvniť pamäť, imunitný systém, chuť do jedla, a ako s ním dokáže zatočiť kofeín.

DSC_3920

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.