How was year 2019?

Rok 2019 pomaličky vrcholí a ja začínam byť klasicky, ku koncu roka, nostalgická. Rekapitulujem všetko čo rok priniesol, dobré aj to zlé. Nepatrím do skupiny ľudí, ktorá sa zo Silvestra teší.  Jedna kapitola života sa uzavrie, a začína sa nová, čistá, nepopísaná kniha, ale tým to u mňa končí.

Tento rok bol pre mňa hlavne prelomovým rokom, kedže som si splnila jeden sen zo svojho dreamlistu. Aj keď treba priznať, že všetko nebolo stále krásne, ružové, občas sa preliala nejaká ta slzička. Tak pekne po poriadku s tým pozitívnym, čo všetko tých 12 mesiacov prinieslo.


The year 2019 is near to end, and I am starting to be a little nostalgic like every year. I have to start with recapitulation how was this year, but unfortunately, I forgot my diary at the campus in London, so I have used only my memory. I want to start that I do not belong to the group of people who are enjoying the celebration of New Year.

This year was a breakthrough because I fulfilled some of my dreams. This year was not everything perfect there were some tears too. So, what all these 12 months brought.

  • Asi tá najväčšia udalosť roka bola, že som si opäť obnovila štatut študenta. Študovať magistra na zahraničnej univerzite bol môj sen, a odrazu zo dňa na deň sa mi tento sen splnil. Doteraz si pamätám všetky pocity, ktoré mnou lomcovali, ale viem, že som sa rozhodla správne.

 

  • Na jar sme sa dočkali nového štvornohého prírastku do rodiny a odkedy máme doma Airu ( nemeckého drôtosrstého stavača) je o zábavu postarané, keďže slečne sa baterky nikdy nevybijú.

 

  • Leto bolo konečne hudobné, tak ako sa patrí. Fantastický koncert Eda Sheerana v Prahe, z ktorého mám doteraz zimomriavky. Tento rok som sa tiež dostala aj na svoj prvý festival v anglickom mestečku Portsmouth. Tu sme si užili koncert Jamesa Bay.

 

  • Nezávislosť! Nemyslím teraz len tú finačnú, na tú si ešte budem musieť počkať , ale myslím tú, že robiť veci sám so sebou a niesť plnú zodpovednosť za svoje skutky. Nebáť sa ísť sám na yogu, podniknúť malý výlet a užívať si to, že môžem robiť čo chcem a kedy chcem.

  • The most important thing in my life this year was that I became a student again. Study postgraduate in a different country was my dream for a very long time. This dream came true; everything changed from day to day. I remember all these feelings which I had, but I know that I decided right.
  • In spring, we welcomed a new member of our family – our puppy Aira (german pointer).
  • The summer was finally musically like it should be. Finally, I was in Ed Sheeran concert in Prague. Wow. I still do not have words for that entertainment. Also, I was finally at my first music festival in the English city – Portsmouth, where we had to see James Bay.
  • I realized that I do not need so many people in my life. I start to be a little independent I am not talking about financial independent (yet), but I mean do thing on your own. And feel good, travel alone, go to yoga and not wait for someone. It is in a unique way liberating.

0e78c786-a785-4dab-80ee-626c8b2b4057

Nezvyknem si písať predsavzatia. Len veci, ktoré by som chcela dosiahnúť, také svoje ciele. Myslím, že každý rok píšem tie isté. Pred očami mám množstvo rozčítaných kníh, ktoré čakajú na svoje dočítanie. Viem, že čím som staršia, čítam menej a to ma dosť hnevá. Minulý rok som sa začala učiť francúzštiny a určite by som s ňou chcela ďalej pokračovať. Taktiež s nemčinou, ktorú síce ešte ovládam, ale postupne zabúdam.

Krásny Nový rok 2020 !


I don’t have a habit of writing any New Year resolutions, I write only goals I would like to reach, but I think I have been writing the same every year (haha). I have in front of so many books I have been starting to read. Unfortunately, I read less and less every year, and this makes me angry. Last year I started with the french language, and I would like to continue, the same with german I still speak, but I begin to forget it.

Happy New Year 2020!

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04