How to stay normal in sale season?

fullsizeoutput_4b85

Krásny štvrtok všetkým! To, že  sa jeseň stáva rok čo rok mojím najobľúbenejším ročným obdobím už určite viete. Hrubé, teplé svetre, klobúky a všetko to lístie a farby. Pomaly sa vkráda po farebnej jeseni predvianočné obodobie, alebo skôr už predvianočný ošiaľ. Nastáva zhon a zrazu sa neviete dostať nikam, lebo všetci už prepadajú bláznivému nakupovaniu viančoných darčekov.  A zajtrajšom? To všetko ešte zhorší, keďže množstvo obchodov vyhlásilo Black Friday a začnú veľké zľavy na všetko. Pred pár rokmi by som sa na tento deň ešte tešila, teraz to má mňa opačný účinok. Vyvoláva to vo mne nechuť nakupovať. Čo ma najviac na tom odrádza sú všetky tie nekonečné rady či už pred kabínkami alebo pred pokľadňou.

A samozrejme ten neuveriteľný neporiadok, v ktorom sa mi vôbec nechce prehrabovať. Ale zasa všetko zlé je na niečo dobré. Vo výpredajoch sa dajú nájsť veľmi pekné kúsky. Preto som spísala pár rád ako nakupovať a nezblázniť sa z toho výpredajového- vianočného ošiaľu a možno ho využiť trošku pozitívne.

fullsizeoutput_4b8e

Ak máte vyhliadnutý nejaký kúsok, na ktorý si už dlhšiu dobu brúsite zuby,ale cena vás odrádza, tak len smelo za ním. Lenže v tomto prípade vzniká otázka či, vôbec naša veľkosť bude dostupná. Tak ale risk je zisk. Keď som začiatkom leta rozmýšľala nad rozšírením zbierky o nejakú novú ikonickú kabelku, dlho som sa rozhodovala medzi troma možnosťami.Prvá bola práve Chloe Faye, druhá Gucci Dionysus a tretia Louis Vuitton Pochette Metis… Nakoniec u mňa vyhrala Chloe Faye. Už dlhšie som po nej pokukovala, a keď som si zhodnotila všetky pre a proti vyhrala v prevahe. Zavážila hlavne veľkosť, ktorá bola zo všetkých najväčšia, čo je pre mňa ideál. Avšak ďalší problém nastal pri výbere farby. Klasické farby, ktoré zoženiete vždy sú čierna, svetlo hnedá, sivá. Plus sú každú sezónu vytvorené ešte aj ďalšie limitované farby. Spočiatku som poškulovala práve po čiernej. Prišla mi najvýraznejšia a neutrálna. Hlavne žiadnu čiernu doma ešte nemám, ale až do momentu, keď som objavila túto krásnu bordovo-vínovú a bolo rozhodnuté – veľmi rýchlo. Čo ma najviac zaskočilo bolo, že Chloe môže mať aj zvýhodné ceny na konci sezóny, preto som pri pokladni zostala milo prekvanená keď som aj ušetrila. 😉.

fullsizeoutput_4b80

Nemám už niečo také?


Nezabúdajte počas nakupovania vo výpredajoch, čo už máte doma v skrini. Či sa tam už niečo podobné nenachádza. Mne sa pravidelne stáva, že v obchode už automaticky siahnem po niečom s námorníckymi prúškami.

Klasické kúsky


Výpredaje je dobré využiť na doplnenie klasických kúskov, ktoré by nemali žiadnej z nás v šatníku chýbať. Hovorím o kúskoch ako čierne nohavice v cigaretovom strihu, bielu blúzku, sako, trenčok, zavinovacie šaty a podobne.

fullsizeoutput_4b92

Je to podľa môjho gusta?


Každému sa už stalo, že našiel v obchode niečo, čo ho zaujalo, ale nebolo to úplne zhodné s jeho vkusom. Aby sa z toho nestala len jednorázová kúpa, je dobré si tento kúsok skúsiť predstaviť na viac ako troch rôznych outfitoch. Lebo kúpiť niečo, čo nám zostane v skrini, alebo sa to použite len raz, je zbytočná strata peňazí.

Darčeky 


Ak už využívate Black Friday práve na zháňanie vianočných darčekov, určite stále treba zachovávať zdravý rozum a nekupovať darček len preto, lebo by sa možno mohol páčiť a hlavne lebo je v zľave. To nie je automatická záruka, že tým vašeho blízskeho potešíte.

fullsizeoutput_4bdc

Čo sa týka outfitu, tak ak sa v niečom človek cíti dobre, proste to z neho vyžaruje. Toto je momentálne môj najviac nosený outfit tejto sezóny.

Kabelka: Chloe 

Sveter: Boss (similiar) 

Klobúk: Marc Cain

Sukňa: Pinko

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.