Home I. First steps

IMG_6329

Ahooj!

Tento týždeň bol jedným z tých prelomovejších a to preto, že som podpísala rezervačnú zmluvu na svoj prvý VLASTNÝ BYT. Veľmi sa teším, a chcem to s vami zdielať, krok po kroku, so všetkým čo k tomu patrí.  Ale vrátim sa pekne na začiatok.

Už od malička mi bolo vštepované, že jedna z najlepších investícií sú vždy nehnuteľnosti, a kedže moja rodina je z „fachu“,  má preto nos na tu správnu príležitosť.  Už niečo cez pol roka sa začala črtať téma vlastného bývania. Stále však bolo nejaké to pre a proti. Moja „skromná“ predstava o novom bývaní bola jasná už od začiatku. Vždy ma fascinovali byty v centre mesta s tými krásnymi vysokými stropmi, dvojkrídlovými dverami, starými parketami so vzorom rybacej kostry.

Počas karantény som deň čo deň prezerala webové stránky realitných kancelárií a snažila sa nájsť môj vysnívaný bytík. Našlo sa pár potencionálnych adeptov a následne som absolvovala aj zopár obhliadok. Raz som si už myslela, že som ho našla, vyzeralo  to veľmi nádejne. Avšak deň pred podpisom zmluvy sa majitelia rozišli a predaj si rozmysleli. Brala som to ako jasné znamenie, že mi to jednoducho nie je súdené a čiastočne som rezignovala. Mamina sa mi snažila kúpu starej nehnuteľnosti vyhovoriť predovšetkým preto, že každý z bytov ktorý sa nám pozdával si vyžadoval predovšetkým nejakú tu rekonštrukciu, čím by sa cena zbytočne navýšila. Preto sa ma snažila presvedčiť, že investovať do novostavby bude omnoho lepšie riešenie. Všetko bude nové, voňavé bez nutného búrania. Nenápadne mi začala preposielať a rozprávať o novom projekte ZWIRN, ktorý sa plánuje stavať v rozrastavjúcej sa modernej časti mesta, kde kedysi stála industriálna časť starej cvernovky. Vedela som, že má pravdu len predstava, že mám čakať 3 roky než sa to celé dostavia ma moc nenadchla. Čo ma však na projekte nadchlo, je už spomínaná lokalita budúceho dowtownu a to, že centrum mám ozaj na dosah ruky. Obloženie celého bytového komplexu bude v tehle, ktorá mi nielenže pripomína Anglicko, ale robí ho tým celým útulným a hlavne, že to nie je žiaden nadrozmerný komplex s 20- timi poschodiami.

Za prvý kontakt nič nedáme, a že to teda môžem skúsiť. Prihlásili sme sa do databázy potencionálnych záujemcov, a ani neviem ako, len dva týždne po oficiálnom spustení predaja sa dostal aj k nám email s ponukou voľných bytov. Hneď sa začalo vyberať a o necelý týždeň som už sedela v zasadačke YIT, prechádzala podklady celého projektu a riešila aké budú prvé kroky. Keď sa nato teraz spätne pozerám všetko sa udialo veľmi rýchlo. V prvom kroku sa byt zarezervoval, vybralo sa parkovacie miesto, pridelila sa pivničná kopka, zaplatil sa rezervačný poplatok. V ďalšej časti sa mám rozhodnúť, či to bude holobyt, štandardné alebo nadštandarné vybavenie bytu, ale to si dáme nabudúce.


Hi! 

This week was a little breakthrough in my life, mostly because I signed up the agreement with my FIRST FLAT. I am pleased about this news, and I would like to share it step by step with you all, but let’s start from the beginning. 

From my childhood, my parents touch me that the best investment is into real estate and because my family is from the „pro“ they know when is the best time for investment. The last half-year, I was thinking and talking about my household, but still, I was thinking about all the advantages and disadvantages. My “ modest“ vision about how I imagined my dream apartment was clear from the first time. It should be in the old town. I love the old flats with higher walls, old parquet and double-wing doors. 

During the quarantine, I was searching and checking all real estate agency websites to find something that will be most suitable for my expectations. I found view flats and passed inspections with brokers. One time I thought that I found it but unfortunately the day before signup of the contract the couple broked up, and they stopped the sale. I took it as a sign that this is not the right time for me. My mum tried to explain to me that old flat is not a good idea mostly because it will need a significant renovation and the price will be higher then I wanted. She found new project ZWIRN which the developer wants to start to build just this year. Mum began to more talking about this project and persuade me that this is a much better option for me. First I wasn’t excited to wait three years when it will finish, but the place is in the charming modern downtown area just view minutes from the old town with will connect the early industrial part of the city. The project got me with design the whole building will be with the brick, which reminds me of England. I am not a fan of higher structure, and this is one of the small version in this downtown area. 

We have registered in the database of potential applicants, and I don’t even know how just two weeks after the official launch of the sale we received an email with an offer of vacant flats. The selection started immediately, and in less than a week, I was already sitting in the YIT meeting room going through the documents of the whole project and solving what the first steps will be. When I am looking back now, everything happened very quickly. In the first step was booked the apartment and parking space and also reservation fee have to be paid. In the next part, I will decide whether it will be a raw falt and I will find all suppliers be myself or choose standard or above-standard equipment of the apartment from the YIT, but this has to wait to next time.

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.