Thajsko – Travel guide

budha

Nápad ísť do Thajska u nás doma rezonoval ešte na jeseň.  Predstava zmiznúť na sviatky preč  do tepla sa nám páčila. Zájazd sme mali cez cestovnú kanceláriu Bubo, ktorú máme overenú už dlhé roky.  Celý zájazd zahŕňal tri krajiny: Thajsko, Malajziu a Singapur. Doma sme stihli ešte osláviť  Vianoce a 26. decembra sme už zbalení išli na letisko do Viedne.

3budha

Let do Bangkoku bol dlhý s prestupom v Dubaji.  Po celom dni v lietadle so všetkými tými časovými posunmi sme sa dostali do Bangkoku 27. decembra. Musím povedať, že som bola strašne unavená, keďže som spala až “ hodinku „, no musela som svoju únavu prekonať, rýchlo sa ubytovať a hurá do mesta. Prvé tri dni sme strávili v Bangkoku, kde sme mali hotel v centre mesta neďaleko kráľovského paláca. Keďže zostávalo už iba pár dni na rozlúčenie sa so zosnulým starým kráľom, mesto bolo preplnené ako zvyčajne a rady k palácu boli niekoľko kilometrové.

BlSeXYHVSK+PL7DsKDNukQ_thumb_2c55.jpg

Samozrejme sme tam neboli sami ale s veľkou skupinkou ďalších Slovákov a Čechov. Hneď prvý večer nás sprievodca zobral na  známu Calypso show. Je to show transvestitov. Sú to muži zmenení na ženy. Spievajú na playback pesničky rôznych slávnych žien z celého sveta. Celé to bolo veľmi vtipné. Z diaľky ste rozdiel ani nepoznali, až pokiaľ sa nedostali na prirodzené svetlo. Na cestu do hotela sme si zobrali takzvaný tuk-tuk, čo je ako taká rikša, ktorá slúži ako taxík. Jazda bola nezabudnuteľná , plná adrenalínu. Vodič predbiehal zľava do pravá, snažil sa všetkých predbehnúť, tlačil sa medzi dve autá  a následne sa vždy plnou rýchlosťou rútil niekedy aj do protismeru. Napriek adrenalínovej jazde, s pľúcami plného smogu a s rozfúkanými vlasmi, vrelo doporučujem.

ja

Ďalší deň sme podnikli plavbu po vodných kanáloch, niečo ako plavba v Benátkach až na to, že to nebolo také romantické. Hlavne preto, že všade sme cítili benzín a šofér nám svojou jazdou pripomínal vodiča tuk – tuku. Naša plavba po kanáli nás zaviedla nakoniec až na samotné plávajúce trhy. Sú známe tým, že priamo na lodičkách predávajú domáci svoj tovar. Mohli ste tu kúpiť rôzne druhy jedál, či už ovocie, ryžu, rezance. Ale čo ozaj stálo za to bola kokosová zmrzlina a kokosové palacinky. Boli skvelé. 😀

WhatsApp Image 2017-12-28 at 06.10.15.jpegkkňkkkpdM0sl1GQuWQwoFjF0Neyw_thumb_3022UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2c8e 2

Naša posledná zástavka v Bangkoku smerovala do kráľovského paláca. Okrem toho, že to miesto bolo krásne, veľkolepé, bolo aj veľmi preplnené. Pri  vstupom na nás čakala kontrola ako na letisku, kde sme museli ukázať svoj pas a prejsť cez detektor. Palác bol krásny veľkolepý, nevedela som kam skorej pozrieť.

jix5X1KcRPPD8EmZyuQ_thumb_30b6m3OkFrk7TV64wOoru9O65A_thumb_30ae9AVM2+6jT1mauyGwPW5mQg_thumb_2cb9.jpgSnímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.