Bacis I.

BACIS I..jpgKrásnu nedeľu, leto sa pomaly končí a začína farebná jeseň. Už som sa jej nevedela dočkať. Za posledné roky som si ju nesmierne obľúbila. Všetky tie čarovné farby, žiadne vysoké teploty, tekvice, horúce čaje, huňaté ponožky a dlhé prechádzky, kde pod nohami šuští lístie.

Snímka obrazovky 2018-09-28 o 14.30.48Každá z nás by mala mať vo svojom šatníku pár základných kúskov, na ktoré dá vždy spoľahnúť pri akejkoľvek situácií, či už v rannej „nestíhačke“, či pri spontánnej akcii a podobne. Ich výhodou je, že sa veľmi jednoducho kombinujú, sú ľahko dostupné a zachránia vás v každej situácií. Postupne ich budem  predstavovať v jednotlivých outfitoch. Myslím, že ideálna výbava do tohto upršaného sychravého počasia je určite trenchcoat. Dnes už každý baloniak je označovaný ako trenchcoat, ale nie je to tak. Výhodou je, že tento kúsok sedí naozaj každej žene bez ohľadu na vek a typ postavy. Dá sa zohnať v rôznych farbách, dĺžkach. Dôležité je si už len vybrať, našla som vám viacero dostupných možností od obchodov ako sú Otto a Zoot.

Snímka obrazovky 2018-09-28 o 21.04.51

Samotný trenchcoat má za sebou dlhú históriu. Počas vojny bol vytvorený pre vojakov do zákopov. Od toho je aj odvodený názov. Bol vyrobený tak,aby hlavne ochránil pred dažďom a silným vetrom, preto bola vynájdená tkanina gabarín Thomasom Burberry. Čo trenchcoatu pomohlo dostať sa do sveta módy bol určite Hollywood a Audrey Hepburn, kde v oboch filmoch Casablanca a Raňajky u Tiffanyho ho predviedla v plnej paráde.

Snímka obrazovky 2018-09-28 o 14.36.42

Dlho som hľadala ja ten svoj trenchcoat. Myslím si, že je určite vhodné do niečoho takého investovať, veď nie je to len jednorazový módny výstrelok. Je to nadčasový kúsok, ktorý je aktuálny každú jesennú sezónu. Na mojom wishliste bol  ten od Burberry, z ktorého sa úprimne teším.

Trenchcoat – Burberry 

Sukňa – Joseph Janard 

Košela – Closed

Lodičky- Peter Kaiser (similar)

Článok vznikol v spolupráci s Otto. 

Snímka obrazovky 2016-12-15 o 19.12.04

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.